بوش فنری یا هلی کویل

در
دسته:ابزار تراش, تولیدات, وبلاگ

هلی کویل Helical coil، زاگرس مفتولی با جنس فولاد ضد زنگ بوده که ، به صورت فنر پیچیده شده و قابلیت جایگزینی کلیه رزوه های مادگی میلیمتری و اینچی موجود در جهان را داراست. برای سفارش انواع هلی کویل و ابزار نصب فرم را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.

هلی کویل در لغت بازار و اصطلاح عامیانه بوش فنری نیز نامیده می شود.

هلی کویل چیست ؟

بوش های فنری در دو نوع خود قفل (screwlock) و معمولی (free running) موجود می باشند. که با ترکیب رنگ قرمز برای خود قفل ها و سبز برای هلی کویل های معمولی از یکدیگر متمایز می شوند. (توجه داشته باشید این انتخاب رنگ مخصوص کمپانی بلهوف آلمانی می باشد.)

در واقع هلی کویل ها، رزوه های با استحکام بالا، مقاوم به خوردگی، دما و با دقت ساخت بالایی می باشند.

هلی کویل های خود قفل دارای مقطعی مانند شکل  زیر می باشند که باعث می شود پیچ را محکم بگیرد و آن در اثر ارتعاش و حرکت های اضافی باز نشود، اما هلی کویل های معمولی مانند رزوه های معمولی می باشند و پیچ راحت تر داخل آنها پیچیده می شود.

ساخت این مغزیها بدون استفاده از حرارت صورت گرفته و این امر موجب مقاومت کششی درحد ۱۴۵ کیلو پوند بر متر مربع در مفتول فولادی مورد استفاده، می گردد. با جایگذاری هلی کویل مقاومت رزوه در برابر اصطکاک، فرسودگی و استهلاک بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و پیچ قبلی نیز کماکان قابل استفاده خواهد بود.